![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第1页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/0.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第2页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/1.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第3页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/2.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第4页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/3.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第5页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/4.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第6页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/5.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第7页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/6.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
![外研版一起小学英语四下《Module 2Unit 2 It costs one hudred and eighteen yuan.》PPT课件 (1)第8页](http://www.enxinlong.com/img-preview/1/4/12704138/0/7.jpg?x-oss-process=image/resize,w_794/sharpen,100)
小学英语外研版 (一年级起点)四年级下册Unit 2 It costs one hundred and eighteen yuan.教学演示ppt课件
展开这是一份小学英语外研版 (一年级起点)四年级下册Unit 2 It costs one hundred and eighteen yuan.教学演示ppt课件,共17页。PPT课件主要包含了HOMEWORK等内容,欢迎下载使用。
This TV csts six thusand three hundred Yuan.
It’s very beautiful.
This TV csts nine thusand eight hundred Yuan.
It’s very big.
This TV csts tw thusand ne hundred Yuan.
It’s very small.
This TV csts eight hundred and fifty Yuan.
It’s very cheap.
I’ve gt twenty yuan. I can buy a pen nw.
This pen is very nice.
Ww, it csts ne thusand eight hundred yuan.
This pen csts nineteen yuan.
It’s beautiful.
And this pen csts ne yuan.
I can buy these tw pens.
对本课所学内容进行梳理和汇总,自己思考和整理本课的所学与所得。
相关课件
这是一份外研版 (一年级起点)Unit 2 It costs one hundred and eighteen yuan.教课ppt课件,共11页。PPT课件主要包含了thousand,costs,,Homework等内容,欢迎下载使用。
这是一份外研版 (一年级起点)四年级下册Unit 2 It costs one hundred and eighteen yuan.课文配套课件ppt,共17页。PPT课件主要包含了HOMEWORK等内容,欢迎下载使用。
这是一份外研版 (一年级起点)四年级下册Unit 2 It costs one hundred and eighteen yuan.评课ppt课件,共17页。PPT课件主要包含了¥1500,¥118,¥19,,costs,Game Time等内容,欢迎下载使用。